Obec Kájov | úvodní stránka
Obec Kájov | úvodní stránka

Prohlášení o přístupnosti

Webová prezentace obce Kájov je vytvořena tak, aby splnila pravidla tvorby přístupného webu. Forma uveřejňovaných informací je v souladu s vyhláškou č. 64/2008 Sb. externí odkaz , o formě uveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti), a splňuje všechna pravidla uveřejněná v příloze této vyhlášky.

Pro popis všech informací na tomto webu je použit značkovací jazyk XHTML 1.0 Transitional, pro popis vzhledu pak stylový předpis CSS. Odkazy v textu jsou vyznačeny podtržením, odkazy vedoucí mimo tento web označujeme symbolem modré šipky. Snažíme se, aby stránky byly validní dle standardů W3C externí odkaz a tím bylo zajištěno jejich bezproblémové zobrazení pro většinu uživatelů, včetně hendikepovaných, či využívajících nestandardní prohlížeče či zařízení (mobilní telefony, PDA, méně rozšířené prohlížeče, alternativní operační systémy).

Informace prezentované v jiných formátech

Na tomto webu jsou některé informace dostupné v jiné než textové či hypertextové podobě. Odkazy vedoucí na tyto soubory jsou v textu vyznačeny příslušnou ikonou upozorňující na jiný obsah cílového odkazu (např. na stránce Úřední deska). Dokumenty se mohou vyskytnout v těchto formátech:

PDF - pro tento formát je volně ke stažení prohlížeč Adobe Reader externí odkaz.

DOC(X), externí odkaz XLS(X), externí odkaz PPT(X) externí odkaz - solečnost Microsoft poskytuje ke svým produktům řady Office volně ke stažení prohlížeče, nebo je možné použít některý zdarma poskytovaný plnohodnotný program (např. Open Office externí odkaz)

RTF - dokáže zobrazit a editovat většina běžně používaných textových editorů.

ZIP - některé dokumenty mohou být z důvodu velikosti komprimovány. Na internetu je velké množství programů zdarma, které dokážou tento formát dekomprimovat (např. 7zip externí odkaz)